Welcome to Centeral Booking

ممنوعیت تردد با چمدان های چرخدار در ونیز

2015-02-09

ونیز یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای جهان استفاده از چمدان های چرخ دار را برای بازدید کنندگان و اهالی شهر ممنوع می کند. 


شهرداری شهر ونیز در شمال شرق ایتالیا به منظورکاهش آلودگی صوتی و تخریب خیابان ها ناشی از تردد میلیون ها مسافر و گردشگر، استفاده از چمدان های چرخ دار و چرخ دستی را ممنوع می کند. 
به عقیده کارشناسان شهرداری ونیز تردد میلیون ها گردشگر در سال باعث آلودگی صوتی و آسیب به خیابان ها می شود و به همین دلیل استفاده از چرخ دستی و چمدان چرخدار ممنوع شده و جریمه ای تا 500 یورو برای متخلفان در نظر گرفته شده است. 
بدین ترتیب شهرداری یکی از زیباترین شهرهای گردش پذیر جهان علیه چمدان های چرخ دار اعلان جنگ کرده که خود منجر به سرگردانی گردشگران خواهد شد.
براساس مقررات جدیدی که بزودی تصویب خواهد شد، دیگر هیچ کسی نمی تواند در خیابان های مرکزی و دیدنی این شهر توریستی با چمدانهای چرخ دار تردد کند. 
گفتنی است که سالانه حداقل 27 میلیون گردشگر از این شهر بازدید می کنند و خیلی ها هر روز با چمدان های چرخ دار برای جابه جا شدن تردد می کنند. 
شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و همچنین تعداد آثار تاریخی و هنری و معماری در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد که همین امر موجب می شود سالانه میلیونها نفراز سراسر جهان برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند.
ونیز به شهر جشنواره ها و کارناوال ها نیز مشهور است و جشنواره بین المللی فیلم ونیز نیز که هر سال در اواخر اوت برگزار می شود یکی از رویدادهای مهم جهان فیلم و هنر محسوب می شود. همچنین کارناوال مشهور ونیز هم که در ماه فوریه در تمام شهر برپاست، از بزرگ ترین و قدیمی ترین کارناوال های جهان است. این کارناوال به کارناوال ماسک ها نیز مشهور است. 

بازگشت