Welcome to Centeral Booking

استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی 18 سازمان برای سفرهای نوروزی

2015-02-09

محمد ابراهیم لاریجانی  دبیر ستاد مرکز ی هماهنگی خدمات سفر  در نشست مشترک با مدیران روابط عمومی و مدیران فناوری اطلاعات سازمان های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با هدف برنامه ریزی ویژه اطلاع رسانی نوروز 94 تشکیل شده بود؛ گفت: این ستاد متعلق به یک سازمان نیست و با حضور تک تک اعضا، تعامل فی مابین معنا خواهد یافت.


وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم ستاد به عنوان نهاد حامی سفرهای مردمی به برند و مرجعی قابل اطمینان تبدیل شود؛ افزود: هر یک از 18 عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ظرفیت های اطلاع رسانی متعددی همچون درگاه های اینترنتی، سامانه های ارتباط مردمی، نشریات، نرم افزارهای متنوع و استودیوهای خبری متمایزی دارند که می توان با تجمیع ظرفیت های موجود خدمت شایسته ای به مسافران نوروز 94 ارائه نمود.
لاریجانی تصریح کرد: هر یک از اعضا می توانند با انعکاس مجموعه خدمات و اطلاعات سایر نهادهای عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در پایگاه های اطلاع رسانی سازمان خود، در  هدایت و تامین نیاز سفرهای نوروزی هموطنان تاثیرگذار باشند.
دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با بیان اینکه سامانه رسیدگی به شکایات و اطلاع رسانی گردشگری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به شماره 09629 بهترین راه ارتباطی با مسافران نوروزی و نیز تعامل دو سویه با سازمان های عضو ستاد به شمار  می آید؛ افزود: طی روزهای پیش رو تا قبل از آغاز سال جدید باید تمرکز اطلاع رسانی اعضا بر معرفی و نهادینه کردن سامانه ارتباط مردمی مذکور باشد تا بتوان ضمن حمایت از حقوق مسافران، اطلاع رسانی فرابخشی و گسترده ای را بر حسب نیاز موجود محقق نمود.
وی همچنین با اشاره به بهره گیری اپراتورهای سامانه ملی 09629 از همه پایگاه ها و سامانه های اطلاع رسانی سایر دستگاهها افزود: برای اینکه مردم در تعدد شماره های تلفن و سامانه ها دچار سردرگمی نشوند بهتر است یک شماره ملی به مسافران اعلام شود بطوریکه آن شماره از خدمات، اطلاعات و امکانات ده ها سامانه و شماره متعلق به سایر سازمان ها استفاده خواهند کرد و اطلاعات لازم و مفید را به مسافران و گردشگران خواهد داد.
 این مقام مسئول با اشاره به پایگاه اینترنتی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به آدرس www.stsi.ir گفت: هم اکنون دبیرخانه ستاد به عنوان هماهنگ کننده فعالیت اعضا، ایجاد ارتباط دو سویه با مراکز اطلاعاتی دستگاه های عضو را در دستور کار قرار دارد تا هم وطنان بتوانند با مراجعه به سایت مذکور ضمن صرفه جویی در وقت به طور متمرکز از کلیه خدمات ارائه شده نوروزی که در سایت های مختلف دستگاه های متعدد درج گردیده بهره مند شوند.   
وی همچنین به ضرورت به روز رسانی سایت ها و پرتال های سازمان ها و دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با موضوعات و محتوی متناسب با خدمات سفر برای نوروز 94 تاکید کرد.
لازم به ذکر است در این نشست مدیران روابط عمومی و مدیران فناوری اطلاعات وزارتخانه های آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، بهداشت، سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور، تعزیرات حکومتی، سازمان امداد و نجات هلال احمر، سازمان دهیاری ها و شهرداری های وزارت کشور، شرکت فرودگاه ها و سازمان هواپیمایی کشوری و شورای هماهنگی مناطق آزاد و سایر سازمان های عضو ستاد مرکزی حضور داشتند.

بازگشت