صدور مجوز 2500 پرواز فوق العاده براي ايام نوروز

2013-03-12

معاون برنامه ريزي و نظارت شرکت فرودگاه هاي کشور در نشست ستاد مرکزي سفرهاي کشور از صدور مجوز براي انجام 2 هزار و 500 پرواز فوق العاده از سوي سازمان هواپيمايي کشوري در ايام نوروز خبر داد.

 «محمدرضا عبدالرحيمي» با اشاره به تشکيل ستادهاي اختصاصي نوروز در تمام فرودگاه هاي کشور و آمادگي کامل آن ها در اين ايام ، اظهار داشت: در ايام تعطيلات نوروز روزانه 500 پرواز برنامه اي در سطح کشور انجام مي شود.

وي با تاکيد بر تاثيرگذاري حمل و نقل هوايي در حوزه گردشگري و سفر کشور افزود: حدود 57 هزار مسير هوايي، سامانه ها و ايستگاه هاي هوانوردي کشور براي انجام سفرهاي ايمن، امن و منظم در ايام نوروز تحت کنترل و بازرسي قرار گرفته اند.

در ادامه اين نشست، کاپيتان «حمزه کشاورز» در رابطه با حمل و نقل دريايي کشور بيان کرد: ميزان استقبال از حمل و نقل دريايي کشور حاکي از افزايش 60 درصدي مسافران و 170 درصدي خودروهاي همراه مسافران در سفرهاي دريايي است.

عضو ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي در حوزه حمل و نقل دريايي با اشاره به برگزاري تورهاي گردشگري در اطراف جزاير جنوبي کشور از پيش فروش بليط اين تورها توسط دفاتر خدمات مسافرتي خبر داد و افزود: سفرهاي دريايي از 27 اسفند 91 تا 14 فروردين 92 ادامه خواهند داشت.

مديرکل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي کشور نيز در اين نشست گفت: سازمان هواشناسي کشور در ايام نوروز روزانه 2 بار وضعيت هوا را پيش بيني کرده و بر اساس آن اطلاعيه هاي لازم را صادر مي کند.

«عبدالرضا اميدوار» افزود: از روز شنبه آينده نيز پيش بيني هاي هواشناسي در روزهاي زوج به روز رساني مي شوند.

وي تصريح کرد: همچنين سامانه تلفن گوياي 134 و شماره پيامک 20000134 نيز در ايام نوروز آماده پاسخگويي به گردشگران است و مسافران نوروزي با ارسال کد شهر مي توانند از وضعيت هواشناسي آن کسب اطلاع کنند.